• +371 26786798
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

TURCIJA

Turcija


Turcijas galvaspilsēta-Ankara, 5,5 milj. iedzīvotāji.97% teritorijas atrodas Āzijā un 3% - Eiropā. Valsts Eiropas daļu ieskauj Melnā un Egejas jūras.Valsts Āzijas daļā Turcija robežojas ar Sīriju ,Irānu, Irāku Gruziju un Armēniju Bosfora jūras šaurums un Marmora jūra sadala to divos dažādos kontinentos. Turcija ir kalnaina ,vairāk kā 75% teritorijas atrodas 500 m virs jūras līmeņa. Ar kalniem bagātāka ir Austrumturcija.
Te atrodas Ararata kalns (5 137 m), pie kura pēc pasaules plūdiem piestāja Noasa šķirsts. Turcijas austrumos iztek Eifratas un Tigras upes. Jūras piekrastes rajonos klimats ir maigāks. Valsts centrālajā daļā un kalnu rajonos tas ir kontinentāls. Piekrastes rajonos vasarā klimats ir sauss un silts ,pie Egejas jūras. Melnās un Marmora jūras vidējā gaisa temperatūra ir no 23-25oC, pie Vidusjūras ir no 25-32oC.Nokrišņumazak ir no maija līdz oktobrim izņemot Vidusjūras piekrasti. Valsts valoda ir turku.Turki izmanto latīņu alfabētu. 99% Turcijas iedzīvotāju ir musulmaņi ,ir arī kristieši ,jūdi.
Turku virtuve iir Āzijas un Vidusjūras reģiona kulinārijas tradīciju sajaukums. Ēdienus dala 3 daļās: miltu, gaļas un dārzeņu.Turku virtuvē dominē graudu kultūras un dārzeņi. Gaļas ēdienos ,galvenokart ,izmanto jēra gaļu. Jēra gaļas ēdienu nosaukumi: shish kebab, doner kebab.Zivju ēdieni: barbunya (barabuļka, sarkanā kafele) vai kilic baligi (zobenzivs). Iecienīts ēdiens ir kamiyarik (baklažāni pildīti ar malto gaļu).Iecienīta ir stipra turku kafija.
Nauda. Ar 2005. gada 1. janvāri cirkulē jauna turku lira (YTL). Apgrozībā atrodas banknotes 100, 50, 20, 10, 5 un 1 liras vērtībā, kā arī monētas 50, 25, 10, 5 un 1 kuruša vērtībā. Naudu var samainīt visās bankās, viesnīcās, lidostas maiņas punktos. 1 TRY = 0.15 TRY Veikalu darba laiks ir no plkst.09.00 -13.00 un no plkst.14.00-19.00. Mazie veikali varbūt būt atvērti ilgāk. Turcija ir tradīcija 10% no rēķina summas atstāt viesmīlim vai viesnīcas kalpotājiem. Turcijā ir laba autobusu satiksme. Braucieni tajos ir lēti.
Taksometri ir dārgi.Nedārgi ir maršruta mini autobusi jeb dolmuši. Automašīnas noma uz vienu diennakti jums izmaksās no 50 līdz 150 eiro atkarībā no spēkrata tipa.To var iznomāt personas ne jaunākas par 21 gadu un kurām ir starptautiskās autovadītāja tiesības.
Latvijas republikas pilsoniem vizas noformēšana nav nepieciešama,turpretiīLatvijas Republikas pastavīgiem iedzīvotajiem ar nepilsoņa statusu ir vajadzīga vīza. Ramadans.Turcija ir musulmaņu valsts, tāpēc tās viesiem Ramadana laikā, jāciena islāma paražas un tradīcijas. Ramadans ir islāma Mēness kalendāra devītais mēnesis.
Tas ilgst veselas 30 dienas. Ramadana laikā no saullēkta līdz saulrietam musulmaņiem jāatturas netikai no ēšanas un dzeršanas, arī no smēķēšanas un seksuālām attiecībām. Gavēnis nav obligāts ceļotājiem . Alkoholiskos dzērienus var iegādāties kafejnīcās, restorānos un viesnīcu bāros. Veikalu, banku darba laiks gavēnī tiek saīsināts līdz plkst.15.00.

Viesnīcu specifika Turcija.
Turcijas kūrortos ir plašs dažādu kategoriju viesnīcu piedāvājums. Vienas un tās pašas kategorijas viesnīcas var atšķirties ar mūsdienīgumu, aprīkojumu un pakalpojumu kvalitāti.
Kūrortu centros (Alānijā, Kemerā, Marmarisā) izvietotajām viesnīcām visbiežāk ir nelielas teritorijas (tieši tik, cik aizņem viena baseina zona, dažas nelielas koplietošanas zonas). Pilsētas centrā izvietoto viesnīcu tuvumā ir daudz veikalu, bāru, restorānu, diskotēku, tāpēc te var būt trokšņaini līdz vēlai naktij.
Augstāku kategoriju viesnīcām ir lielākas teritorijas un tās ir nedaudz attālinātas no kūrortu centriem
Jaunuzcelto viesnīcu apdarē izmanto modernākās mūsdienu tehnoloģijas, dažu kūrortu viesnīcas pārsteidz ar saviem izmēriem un iespaidīgo interjeru (Laras un Belekas kūrorti).
Pēdējos gados Turcijā sākusies tematisko viesnīcu celtniecība, durvis ver aizvien jaunas augstākās kategorijas viesnīcas. Turcijas viesnīcu klase ir apzīmēta ar zvaigznītēm. Turcijā ir arī īpašu kategoriju viesnīcas – HV (Holiday Village). Tie ir atpūtas kompleksi ar daudz plašākām teritorijām nekā citur. Atpūtas kompleksos stingri ierobežo ēkas stāvu skaitu u.c.

Ko vērts izmēģinat Turcija
Lai sajustu ko nozīmē sena, antīko laiku pirts, atpūšoties Turcijā ir jāapmeklē turku pirts. Senās Romas termu uzraksti vēstīja “Pirts, mīlestība, prieks – līdz vecumam mēs kopā”. Turku pirtis pārņēma valdošās Romas impērijas tradīcijas.
Pirts Turcijā – tā nav vienkārši vieta, kur mazgāties. Tā ir līdzīga savdabīgai dziedinātavai ar masāžu, aromātiskām vannām un tvaika peldēm, kas ilgst vairākas stundas.
Par to popularitāti antīkajos laikos liecina diži arhitektūras pieminekļi Iir pirtis -termas, kurās vienlaicīgi varēja atrasties vairāki tūkstoši cilvēku. Turku pirtis – tās ir lielas akmens ēkas ar augstiem kupoliem, kuri kalpo gaismas un svaiga gaisa ieplūšanai. Pirtis rotā marmora kolonnas. Adrenalīna cienītājiem iesakām izmēģināt laišanos ar plostiem pa kalna upi (rafting).
Marmarisas rajonā plostošana ir grūtāka, upēs ir sarežģītāki kritumi. Antālijas reģiona upju trases ir vieglākas, tur var doties līdzi pat 5-6 gadus veci bērni. Senatnē harēma sievietes daudz laika veltīja kafijas pagatavošanai. Par sievietes dotībām vīrieši bieži sprieda pēc pagatavotās kafijas. Turku kafijas pagatavošanas rituāls ir saglabājies līdz mūsdienām. Par cik kafejnīcās vienmēr ir daudz ārvalstu tūristu, turki cenšas nodemonstrēt, gandrīz vai iedzimtās dotības.

Vietas, kuras ir vērts jāapskatīt valstī
Vēsturisko vietu cienītājiem iesakām apskatīt Pamukale (tūristiem no Antāljas, Marmarisas un Fethije reģioniem), Efes (no Fethijes un Marmarisas reģioniem), Sides Vecpilsētu (no Sides un Alānijas kūrortiem), Zaļo kanjonu (no Alānijas), Aspendosas amfiteātri (Alānijas reģionā), Kuršunlu parku, Kapadokiju (no Alānijas un Kemeras),

Viesnīcas Turcijā ar akvaparkiem:
Eftalia Aqua Resort & Spa 5* (Turkler) / UAI,
Eftalia Ocean 5* (Turkler) / UAI,
Long Beach Resort & Spa 5* (Turkler) / UAI,
Pegasos Resort 5* (Incekum) / AI,
Club Grand Aqua Hotel 5* (Manavgat) / AI,
Club Hotel Turan Prince World 5* (Kizilagac) / AI,
Sherwood Dreams Resort 5* (Belek Center) / UAI,
Club Grand Side 5* (Cholakli) / AI,
TUI Magic Life Jacaranda 5* (Cholakli) / UAI,
Spashworld Pegasos World 5* (Sorgun) / AI,
TUI Magic Life Masmavi 5* (Kadriye) / AI,
Limak Lara Deluxe Hotel & Resort 5* (Lara) / UAI.

Kontakti

+371 26786798

Rekvizīti

SIA AGLA
Adrese:Dzirnavu 87,Rīga ,LV 1011
Reģ.Nr. LV 40003566051
Konts: LV18HABA0551001675271
Kods: HABALV22
Banka: Swedbank

Kontaktforma

Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
© 2024 Agla.lv All Rights Reserved.